A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Вознесенський професійний ліцей

Історія ліцею

 

Ліцей: вчора, сьогодні, завтра…

Миколаївському облміжколгоспбуду потрібні були спеціалісти будівельних професій для будівельних організацій області. І з цією метою в мальовничому місті біля державного заповідника «Мар’їн Гай» 1 вересня 1975 року було відкрито училище у м. Вознесенську. Було збудовано навчальний корпус, майстерні, їдальню, два гуртожитки для приживання учнів. Вперше ПТУ – 18 розпочало свою роботу по підготовці 120 спеціалістів. Спочатку училище готувало мулярів, монтажників, слюсарів – сантехніків, штукатурів, машиністів баштових, мостових і козлових кранів. І через три роки муляри, слюсарі – сантехніки, електромонтажники та штукатури поповнили ряди робітничого класу.

З 1978 по 1982 рр. випускники училища приймали участь у будівництві ЮУАЕС, де стійко закріпилися і залишилися там жити і працювати. Ширилося будівництво. Спектр спеціальностей теж розширювався. І на початку 90 – х років ПТУ – 18 пропонує учням отримати спеціальності машиніста баштових та козлових кранів, електромонтажників по силовим мережам та електрообладнанню. На жаль, після розпаду колишнього СРСР потреба в кваліфікованих спеціалістах – будівельниках зменшилась, тому що зменшилося будівництво. І на початку 90 – х років, а саме з 1993 року вперше у м. Вознесенську ПТУ -18 запропонувало випускникам шкіл отримали нові спеціальності: бухгалтер сільгоспвиробництва та секретар – діловод з вмінням працювати на комп’ютері. І учнів з радістю прийшли навчатися.

 З 2001 року училище плідно працювало з АТ «ВОЗКО» і результатом цього співробітництва стала підготовка 60 спеціалістів для шкіряної галузі. За допомогою спеціалістів ЗАТ «ВОЗКО» в училищі було оснащено 2 сучасних кабінети. За період існування до училища було зараховано 6116 учнів, з них 5593 отримали атестати про середню освіту та дипломи. Рішенням Міністерства освіти і науки з березня 2007 року нашому навчальному закладу надано статус «професійний ліцей».

З вдячністю ми віддаємо шану воїнам – інтернаціоналістам Кутвицькому Олегу та Тімощуку Миколі, які загинули виконуючи інтернаціональну місію в Афганістані. Їх іменами названо вулиці рідного міста та селище міського типу Прибужжя. 

Одна з вулиць міста Вознесенська названа іменем Олега Кутвицького. 

Вознесенський професійний ліцей гостинно відчиняє свої двері для усіх, хто бажає стати кваліфікованим робітником.

Цьому сприяють як традиції ліцею, так і його потужна навчально-матеріальна база.

Вознесенський професійний ліцей розташований в північній частині м. Вознесенська комплексом на площі 2,5 га.

Навчально – виробнича база Вознесенського професійного ліцею має всі необхідні умови для підготовки висококваліфікованих спеціалістів.

На даний час ліцей має підприємства замовники:

 • Закрите акціонерне товариство "Вознесенське шкіряне об'єднання";
 • Будівельна фірма AT „Будівельник";
 • Товариство з обмеженою відповідальністю „Вознесенська продовольча

    компанія";

 • Управління економіки міськвиконкому;
 • Миколаївські міжрайонні електричні мережі (ММЕМ);
 • Вознесенський лісгосп.           

Проектна потужність ліцею розрахована на прийом та навчання  540 учнів.

Для забезпечення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів ліцей має:

 1. Навчальний корпус. Будівля навчального корпусу - 3-х поверхова, побудована за типовим проектом. В ній розташовані 15  кабінетів теоретичного навчання, майстерня електромонтажників на 15 робочих місць, столярна майстерня  на 15 робочих місць, комп'ютерний клас на 15 робочих місць, спортивний блок, методичний кабінет, кабінет майстрів виробничого навчання, і медичний пункт, бібліотека, приймальня, кабінет директора та заступників директора, бухгалтерія.
 2. Спортивний блок. Спортивний комплекс ліцею включає в себе ігровий та гімнастичний зали. На території ліцею розташований спортивний комплекс в який входять: волейбольна, баскетбольна площадки та стадіон з біговими доріжками. Всі вони забезпечені необхідним спортивним знаряддям. Спортивні секції працюють до 20 години вечора. Щорічно в колективі відбуваються спартакіади з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, футболу, шашок і шахів, пневматичної гвинтівки.
 3. Навчально - виробничі майстерні:
 • майстерня опоряджувальників;
 • електрозварювальна майстерня;
 • електромонтажна майстерня;
 • кабінет – лабораторія продавців;
 • комп’ютерний клас.
 1. Їдальня - актовий зал. Культурно - побутовий корпус побудований за типовим проектом:  їдальня - актовий зал. До його складу входять: малий обідній зал на 50 місць та великий обідній зал на 150 місць який є основним залом, побутові приміщення.
 2. Гуртожиток. Поряд з учбовим корпусом розташовані два гуртожитку, побудовані за типовим проектом на 150 місць кожне. В гуртожитку знаходяться: кімнати для гурткової роботи, кімната відпочинку, душові та інші побутові кімнати для обслуговування учнів.

В ліцеї створена комп’ютерна мережа, яка дозволяє користуватися Інтернет – послугами, і на високому рівні виконувати роботу з діловими паперами. До послуг учнів 26 комп’ютерів ПЕОМ, кольорові телевізори, відео та музична апаратура, ксерокопію вальні апарати. Всі бажаючі можуть користуватися послугами мережі «Інтернет».

Бібліотека налічує понад 1209 екземплярів з профільної спецтехнології, 636 примірників художньої літератури, 2000 тисяч підручників загальноосвітнього циклу.

Працюють в ліцеї гуртки художньої самодіяльності: вокальний, драматичний, дискоклуб «Меридіан», гурток хореографії. Колектив художнього самодіяльності займає призові місця в обласних конкурсах серед учнів ПТНЗ Миколаївської області.

Час навчання у ліцеї зараховується до виробничого стажу. На період навчання учні забезпечуються стипендією, гуртожитком.

Учні пільгових категорій отримують матеріальну допомогу за рахунок стипендіального фонду.

По закінченню ліцею учні одержують 3-й та 4-й розряди з обраної професії  та користуються підвищеним попитом на підприємствах.

Учні, які закінчили наш ліцей, користуються пільгами підчас вступу до технікумів, коледжів, вищих навчальних закладів відповідно до отриманої професії.

Випускники ліцею одержують диплом Державного зразка і можуть працювати   на   будь-якому  підприємстві  за  обраною   професією.

ВПЛ фінансується з державного бюджету, а також за рахунок виробничої діяльності, благодійних внесків. Ліцей підпорядковане управлінню освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та Міністерству освіти і науки України.

Вознесенський професійний ліцей - це державний навчальний заклад, який керується власним Статутом та ліцензіями: серія АА № 903228, серія АА № 868281, серія АА № 399846.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень