НМТ - 2024
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
ЗНО/ДПА/НМТ
ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ У 2024 РОЦІ
Затверджено Порядок проведення НМТ в 2024 році
Міністерством освіти і науки затверджено Порядок проведення національного мультипредметного тесту (далі - НМТ) в 2024 році.
Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ для оцінювання результатів навчання вступників, які будуть використані ними для вступу до закладів вищої освіти.
Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану.
Участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або здобудуть її в рік проходження НМТ та зареєструвалися відповідно до вимог законодавства.
Мультитест складатиметься з трьох обовʼязкових предметів (українська мова, математика та історія України) та одного додаткового предмета на вибір – українська література, або біологія, або географія, або іноземна мова, або фізика, або хімія.
Усі 4 предмети вступники будуть складати в один день, двома блоками по 120 хвилин з невеликою перервою.
У 2024 році НМТ буде проведено під час основної та додаткової сесії тестування. Основна сесія розпочнеться у травні.
Участь у НМТ для вступників є безкоштовною.
Терміни реєстрації для участі в тестуванні, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені пізніше.
Для успішної реєстрації на тестування вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, внести до нього необхідні особисті дані та завантажити копії реєстраційних документів.
Також під час реєстрації вступник буде обирати перелік предметів для тестування та населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме учасник НМТ вступник у дні проведення іспиту.
Тестові аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп'ютерами з під'єднанням до інтернету.
Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені Українським центром оцінювання якості освіти за чинними програмами ЗНО.
На виконання усієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин.
Результати НМТ визначатимуться за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів шляхом переведення тестових балів учасників, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки.
ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ У 2024 РОЦІ
У 2024 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Модель проведення передбачає, що учасник /учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день: два до перерви та два після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту буде відведено по одній годині.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.
Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
Затверджено характеристики тестів НМТ 2024 року
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних блоків національного мультипредметного тесту 2024 року.
Документ визначає кількість і форми тестових завдань із кожного предмета, час на їх виконання та схеми нарахування балів за правильне виконання завдань.
Зокрема, у 2024 році тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань.
Тест з математики міститиме 22 завдання, з фізики – 20, з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – 32 завдання.
На виконання завдань з кожного предмета відведено орієнтовно 60 хвилин, але учасники НМТ під час тесту зможуть самостійно перерозподіляти час у межах кожного з двох блоків, які будуть розділені перервою.
Усі тестові завдання для проведення НМТ у 2024 році будуть укладатися за чинними програмами зовнішнього незалежного оцінювання.
Структура тестів НМТ у 2024 році не зазнає змін
Структура національного мультипредметного тесту не зазнає змін порівняно з минулими роками.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Вона наголосила, що типи завдань з усіх предметів не відрізняються від типів завдань ЗНО минулих років.
«Якщо ви проходили демонстраційні тести минулорічні, то ви уже обізнані з цими типами, жодних змін у структурі тестування не буде», – підкреслила директор УЦОЯО.
Тобто, залежно від предмета, учасники НМТ будуть працювати з завданнями з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів, з вибором трьох правильних відповідей з семи варіантів або трьох груп варіантів, на встановлення відповідності або послідовності, на заповнення пропусків у тексті та завданнями відкритої форми з короткою відповіддю.
«Ці всі завдання раніше були в ЗНО, тепер вони є в НМТ. Єдина відмінність – що вони представлені у комп’ютерному форматі», – зазначила Вакуленко.
Для ефективної підготовки до усіх предметних блоків НМТ майбутні учасники можуть використати сервіс ЗНО-ОНЛАЙН, який містить усі завдання ЗНО з усіх предметів, які виконували учасники зовнішнього незалежного оцінювання за всі роки його проведення.
Для зручності підготовки завдання з української мови і літератури, математики, історії України, біології, фізики, хімії, географії, згруповані за темами, що дозволить приділити більше уваги «проблемним» для учасника розділам з певного предмета.
Також користувачі сервісу можуть скористатись коментарями фахівців, які пояснюють логіку вибору правильної відповіді.
Учасник НМТ зможе вибирати черговість виконання предметів у блоці
Учасник національного мультипредметного тесту зможе самостійно обирати порядок виконання предметів у межах одного 120-хвилинного блоку.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
За її словами, під час виконання першого блоку тестів з української мови та математики, а також другого блоку тестів з історії України та предмета за вибором учасники НМТ зможуть самостійно обирати у межах блоку порядок виконання предметних тестів.
Тобто учасник зможе виконати спочатку завдання з математики, а потім завдання з української мови, якщо йому так зручніше. Те ж стосується і другого блоку – спочатку вступник може виконати завдання предмета за вибором, а потім повернутись до виконання тесту з історії України.
При цьому учасники НМТ зможуть у межах блоку пропускати питання, відповіді на які не знають, а потім повертатись до них, якщо матимуть час, або виконувати їх не по порядку.
Також у межах одного блоку учасники зможуть перерозподіляти час на виконання завдань різних предметів. Це значить, що, виконавши швидше, ніж за 60 хвилин, завдання з одного предмета, учасник матиме більше часу для виконання завдань з іншого предмета у межах 120 хвилин.
Водночас змінювати порядок виконання предметних тестів або перерозподіляти час між двома блоками учасники НМТ не зможуть.
Графік НМТ не будуть оприлюднювати з міркувань безпеки
Дати проведення національного мультипредметного тесту з міркувань безпеки для широкої аудиторії оприлюднюватись не будуть.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Зокрема, календарним планом проведення НМТ буде затверджений діапазон проведення основної та додаткової сесії складання мультитесту.
Тестування буде розпочате у травні, найбільша кількість тестових днів основної сесії буде в травні і червні.
Додаткова сесія відбудеться у липні, вона проходитиме для тих учасників, які з об’єктивних причин не зможуть узяти участь в основній сесії.
Також директор УЦОЯО підкреслила, що минулого і позаминулого року дати тестувань з міркувань безпеки для широкої аудиторії теж не повідомлялись.
«Я попрошу такого підходу дотримуватись і учасників, не повідомляти в соцмережах про дату і місце, де і коли вони проходитимуть оцінювання», – звернулась Вакуленко до майбутніх учасників тестування.
Отримати інформацію про дату та місце проведення іспиту кожний учасник зможе у своєму персональному кабінеті не пізніше ніж за 10 днів до проведення іспиту.
Реєстрація для участі в НМТ розпочнеться у березні
Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті розпочнеться у березні і триватиме до початку квітня.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
За її словами, конкретні дати будуть названі пізніше, після затвердження графіка проведення тестування.
Планується, що реєстрація відбуватиметься лише в онлайн-режимі.
Учаснику необхідно буде створити персональний електронний кабінет, завантажити певні документи, внести інформацію про себе та обрати ті предмети, які він складатиме під час іспиту.
Також протягом усього періоду реєстрації майбутній учасник НМТ зможе внести зміни до тієї інформації, яка подається в електронному кабінеті. Наприклад, у разі зміни місця проходження або четвертого предмета вступник зможе змінити інформацію, яку він подав раніше, але лише до закінчення реєстрації. Після завершення періоду реєстрації змінити інформацію буде неможливо.
Окрім того, директор УЦОЯО порадила вступникам, які перебувають за кордоном і планують складати НМТ, не зволікати і намагатись зареєструватись на початку реєстрації.
«Кількість місць за кордоном буде, як завжди, обмеженою. Тож якщо ви затримаєтесь до останніх днів реєстрації, то, на жаль, є такий шанс, що ви не зможете проходити оцінювання в тому місті або навіть тій країні, яка є найближчою», – підкреслила Вакуленко.
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ УЧАСТІ В НМТ - 2024
ПЕРСОНАЛЬНИЙ КАБІНЕТ УЧАСНИКА НМТ
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Запрошення – інформація про місце і дату проведення НМТ
Запрошення для участі в національному мультипредметному тесті містить інформацію про дату, місце та час проведення тестування.
Запрошення розміщується на інформаційній сторінці учасника іспиту не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ.
Учасники, які будуть складати мультитест в додаткову сесію, отримають запрошення не пізніше ніж за три календарні дні до початку проведення додаткової сесії.
Для допуску до екзаменаційного центру учаснику необхідно буде мати документ, що посвідчує особу, та Сертифікат національного мультипредметного тесту 2024 року.
Інформаційна картка з результатами НМТ
Результати національного мультипредметного тесту за шкалою 100-200 балів з чотирьох предметів зазначаються у Інформаційній картці учасника НМТ.
Інформаційна картка, яка є додатком до Сертифіката НМТ, розміщується у персональному кабінеті учасника НМТ.
Інформаційна картка з результатами тестів не надсилається учасникам тестування.
Ефективна підготовка до НМТ/ЗНО: тематичні добірки тестів
Майбутні учасники національного мультипредметного тесту мають можливість зробити процес підготовки до тестування ефективнішим за допомогою тематичних добірок тестових завдань з усіх необхідних предметів.
Для цього варто скористатися спеціальним розділом платформи ЗНО-ОНЛАЙН, де всі завдання зовнішнього оцінювання з кожного предмета розподілені за темами.
Розподіл здійснений провідними фахівцями в галузі підготовки до ЗНО відповідно до чинних програм тестування.
Таким чином користувачі зможуть опрацювати весь обсяг змісту, необхідний на тестуванні з певного предмета, і бути готовими до виконання завдання з будь-якої теми під час проходження зовнішнього оцінювання.
У кожній предметній добірці завдання розподілено за розділами, темами й підтемами. Це дає можливість впродовж одного відрізку самостійної роботи або одного заняття з репетитором зосередитися на виконанні завдань конкретного тематичного спрямування.
Обравши певний тематичний набір завдань і опрацювавши його, учасники зможуть швидко з’ясувати, на якому рівні засвоєна ця тема. Темам, які засвоєні гірше, варто буде приділити особливу увагу впродовж підготовки до тестування.
Наразі на сайті доступні тематичні добірки з усіх основних предметів НМТ: української мови і літератури, історії України, математики, географії, біології, фізики та хімії.
Користуйтеся розділами з тематичними добірками завдань для дієвої підготовки до національного мультипредметного тесту.
Допуск учасників до екзаменаційного центру
Учасник національного мультипредметного тесту для допуску до екзаменаційного центру обов’язково має пред’явити документ, що посвідчує особу, та Сертифікат національного мультипредметного тесту 2024 року.
Сертифікат НМТ учасник має самостійно сформувати в персональному електронному кабінеті після реєстрації на тест та роздрукувати перед тестуванням.
Для посвідчення особи учасники мультитесту можуть використати такі документи:
- паспорт громадянина України;
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- посвідчення особи на повернення в Україну;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення водія;
- посвідка на постійне проживання;
- посвідка на тимчасове проживання;
- документ, що посвідчує особу, виданий іншою державою;
- дипломатичний паспорт України;
- довідка про звернення за захистом в Україні;
- посвідчення біженця;
- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
- посвідчення члена екіпажу;
- проїзний документ біженця;
- проїзний документ особи, якій надано додатковий захист;
- службовий паспорт України;
- картка емігранта.
Якщо документ, що посвідчує особу, оформлено іноземною мовою ‒ разом із ним учасник НМТ має пред'явити нотаріально засвідчений переклад українською мовою цього документа.
Також учасники НМТ можуть пред’явити документ у «Дії». Інструктор на вході має здійснити перевірку документа шляхом зчитування або введення унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрихкоду, цифрового коду).
За умови відсутності документів учасника національного мультипредметного тесту не буде допущено до проходження тестування.
Учасники національного мультитесту, які запізнилися на тестування, також не будуть допущені до проходження тестування.
Місце, дата та час проведення тестування зазначається у запрошенні, яке буде розміщено на інформаційній сторінці учасника іспиту не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ.
Учасники, які будуть складати мультитест в додаткову сесію, отримають запрошення не пізніше ніж за три календарні дні до початку проведення додаткової сесії.
Вихід учасника НМТ з аудиторії під час тесту
Під час зовнішнього оцінювання учасники національного мультипредметного тесту мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення роботи над завданнями сертифікаційної роботи.
Час, який учасник зовнішнього оцінювання провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання тесту.
Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання тестових робіт заборонено.
Чого не потрібно робити під час проходження мультитесту
Учасник національного мультипредметного тесту ЗНО може бути позбавлений права проходити онлайн-тестування у випадку порушення процедури проходження мультитесту.
Відповідно до Порядку проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту, учасник онлайн тестування має своєчасно прибути до тимчасового екзаменаційного центру, зазначеного в його запрошенні. Учасникам слід пам'ятати, що допуск до центру припиняється за 10 хвилин до початку тестування.
Для входу до центру учасник має пред'явити документ, що посвідчує особу, та Сертифікат національного мультипредметного тесту, а перебуваючи в аудиторії, виконувати вказівки та вимоги працівників центру щодо процедури проходження мультипредметного тесту.
Учаснику НМТ заборонено приносити до пункту тестування небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини.
Також учасник мультитесту протягом часу, відведеного для тестування, не повинен:
- заважати іншим учасникам НМТ;
- спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час проходження тестування;
- мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи).
Якщо учасник мультитесту порушив хоча б один з вище перерахованих пунктів, за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення мультитесту, він має залишити аудиторію, де відбувається тестування.
Рекомендації учням щодо складання національного мультитесту
У 2024 році вступна кампанія до закладів вищої освіти відбудеться за результатами складання національного мультипредметного тесту.
Абітурієнти мають скласти чотири предмети, з яких три є обов'язковими (українська мова, математика й історія України), а один предмет учасник НМТ вибере самостійно з переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова.
Як краще впоратися на пункті тестування з таким непростим випробовуванням, вам підкаже цей матеріал.
Поспішайте. Зважайте на час, необхідний для виконання завдань у тестах. Контролюйте свій час, не зволікайте. Без подібного контролю неможливо здолати той стрес (напруження), що викликає будь-яке тестування.
Випробовуйте. Додержуйтесь усіх рекомендацій щодо виконання окремого завдання чи тесту загалом. Наприклад, не варто двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж ознайомитися з варіантами відповідей. У такому разі зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до завдання.
Пропускайте. Треба пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добралися до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.
Угадуйте. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра зазвичай приводить до приросту балів.
Виключайте. Багато завдань можна швидше виконати, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).
Скорочуйте вибір. Якщо кілька відповідей (1–2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатися вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це – теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) – це теж знання, і нерозумно відмовлятися від його використання.
Думайте тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання, забувайте все, що було в попередньому: зазвичай завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже виконаному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно виконати інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося вам не до снаги). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.
Читайте завдання до кінця. Поспіх не повинен спонукати вас зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це відмінний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.
Не засмучуйтеся. У будь-якому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратися. Більше того, усі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну роздратованість. Навіть якщо вам здається, що ви припустилися багатьох помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатися максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтеся не тільки завдавати удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватися термінами боксу). Треба категорично відмовитися від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.
Заплануйте два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете поміркувати й дібрати щось на важких, які вам спочатку довелося пропустити.
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів
Освіта.ua пропонує вступникам 2024 року виявити свій рівень знань, пройшовши онлайн тести з усіх предметів обов’язкового блоку та блоку предметів на вибір, які в 2023 році були запропоновані учасникам НМТ.
Усі тестові завдання були оприлюднені Українським центром оцінювання якості освіти у звіті про результати національного мультипредметного тесту в 2023 році.
Виконання цих тестів допоможе майбутнім абітурієнтам 2024 року оцінити власний рівень підготовки з української мови, математики, історії України, біології, фізики, хімії, англійської, німецької, французької та іспанської мов.
Спосіб виконання всіх завдань у тестах максимально наближений до реального онлайн-тестувальника НМТ, а форма відповіді відповідає виду, що був запропонований вступникам під час проходження спрощеного ЗНО.
Після виконання кожного тесту учасник отримає правильні відповіді на всі завдання та результат у тестових балах.
Окрім двох варіантів кожного предметного тесту з усіх предметів цьогорічного НМТ, на сайті ЗНО-ОНЛАЙН ви зможете знайти демоверсії мультитесту за два роки та тренувальні варіанти мультитесту.
Також для якісної підготовки вступники можуть скористатись завданнями з української мови, математики, історії України, біології, хімії, фізики, які згруповані за темами. Вибіркове виконання завдань певних типів або тематичних блоків дозволить якісно повторити теми з цих предметів, передбачені програмою.
Окрім того, на сайті можна знайти тести ЗНО за всі минулі роки з предметів, які вас цікавлять. Регулярні тренування за допомогою виконання таких тестів допоможуть відпрацювати найбільш проблемні розділи та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
- Українська мова. Тест 1
- Українська мова. Тест 2
- Математика. Тест 1
- Математика. Тест 2
- Історія України. Тест 1
- Історія України. Тест 2
- Біологія. Тест 1
- Біологія. Тест 2
- Фізика. Тест 1
- Фізика. Тест 2
- Хімія. Тест 1
- Хімія. Тест 2
- Англійська мова. Тест 1
- Англійська мова. Тест 2
- Німецька мова. Тест 1
- Німецька мова. Тест 2
- Французька мова. Тест 1
- Французька мова. Тест 2
- Іспанська мова. Тест 1
- Іспанська мова .Тест 2
Тести НМТ міститимуть частку завдань минулих років
Завдання національного мультипредметного тесту 2024 року міститимуть певну частку завдань ЗНО минулих років.
Про це сказала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, відповідаючи на питання майбутніх учасників НМТ щодо змісту тестів.
За її словами, тестові форми будуть унікальними, але вони можуть містити певну частку завдань, які використовувались у минулі роки.
На думку директора УЦОЯО, це нормальна і прийнятна практика.
«Саме тому радимо вам розв’язувати ці завдання, тренуватися, практикуватися, нема нічого поганого в тому, що людина, яка готується, отримує вищі результати, ніж ті учасники, які не приділяють цьому належної уваги», – підкреслила Вакуленко.
Для якісної та ефективної підготовки до усіх предметних блоків НМТ майбутні учасники можуть використати сервіс ЗНО-ОНЛАЙН, який містить усі завдання ЗНО з усіх предметів, які виконували учасники зовнішнього незалежного оцінювання за всі роки його проведення.
Для зручності підготовки завдання з української мови і літератури, математики, історії України, біології, фізики, хімії, географії згруповані за темами, що дозволить приділити більше уваги «проблемним» для учасника розділам з певного предмета.
Також користувачі сервісу можуть скористатись коментарями фахівців, які пояснюють логіку вибору правильної відповіді.